Wycieczkowy niezbędnik !

Pognieciony Szczecin dla globtroterówCrumpled

W sierpniu w kolekcji innowacyjnych włoskich mapek Crumpled CityTM zadebiutował Szczecin. Kartonik z graficznym symbolem miasta zawiera ultralekką mapkę-wynalazek, która trafiła już do akademickich rozpraw o przełomowych momentach w historii designu. Wydanych zostało już kilkadziesiąt mapek o najpiękniejszych miastach świata; w kolekcji są m.in. Rzym, Paryż, Amsterdam, Londyn, Tokyo czy Barcelona.

W dobie wszechobecnych GPS-ów mapki Crumpled CityTM – pomysł Emanuele Pizzolorusso – podbijają serca miłośników miejskich klimatów. Nadrukowane są na specjalnym, miękkim i paroprzepuszczalnym tworzywie; przypominają papierowe tylko z wyglądu. W przeciwieństwie do tych tradycyjnych nie trzeba ich składać, są odporne na rozdarcie, a także wodoodporne. Wręcz obowiązkowo należy taką mapkę zgnieść przed pierwszym użyciem; z każdym kolejnym będzie nabierać szlachetnego globtroterskiego wyglądu.

Miejską dżunglę najlepiej zwiedzać z przyjacielem, który zna najciekawsze miejsca, niekoniecznie opisane w oficjalnych przewodnikach. Takim zaufanym “insajderem” jest mapka Crumpled CityTM: łączy funkcję planu miasta i alternatywnego przewodnika. Pokieruje swojego użytkownika tam, gdzie przebija prawdziwa dusza miasta. Te miejsca projektanci nazwali “SoulSights”; z reguły mapki Crumpled CityTM podają ich około dziesięciu.

Dzięki grupce zaangażowanych w projekt szczecinian mapka Crumpled CityTM SZCZECIN jest pełna ciekawostek. Anglojęzyczni goście tego miasta dowiedzą się, co łączy z nim Paryż, piramidy, carycę Katarzynę i paszteciki oraz oczywiście gdzie grają w szachy miejscowi prahipsterzy… Szczecińska mapka podaje też lokalizację murali i z humorem traktuje tradycyjne pytanie o drogę nad morze.

SZCZECIN Crumpled CityTM

design: Emanuele Pizzolorusso

www.visitszczecin.com

Informacje:

Natalia Pokrywka, tel. 692 45 11 46

natalia@creme.com.pl

Mapa do nabycia w TRAFO