Robert Konieczny kolejnym gościem tegorocznej edycji WESTIVALU

robert_konieczny_dobry

Założyciel pracowni KWK Promes, na Westivalu w Szczecinie wystąpi

w podwójnej roli: wygłosi wykład oraz oprowadzi po swojej najnowszej realizacji – budowanym właśnie Centrum Dialogu „Przełomy”.

Konieczny jest jednym z najczęściej nagradzanych polskich architektów, ma też największą liczbę zagranicznych publikacji. Jest autorem rozpoznawalnych domów jednorodzinnych, każdorazowo jego projekty to nowatorskie koncepty rozszerzające definicję współczesnego domu.

W sobotę 26 października Konieczny będzie oprowadzał po Centrum Dialogu „Przełomy” – hybrydowym pawilonie będącym połączeniem budynku i placu. Pracownia KWK Promes wygrała przed kilku laty konkurs na projekt tego muzeum. Dziś można podziwiać pawilon
w stanie surowym. Mimo że większa jego część znajduje się pod ziemią – na powierzchni widoczny jest już charakterystyczny, wygięty dach, będący zarazem posadzką placu.

Między godziną 9 a 10 rano odbędą się dwie wycieczki z architektem po obiekcie. W tym samym dniu w godzinach popołudniowych Robert Konieczny wygłosi wykład w ramach panelu wykładowego „Made in… architektura narodowa?”. Na wykład zapraszamy do Książnicy Pomorskiej.

Kiedy: w sobotę 26 października w godzinach 9-10 oraz 16.45

Gdzie: Centrum Dialogu Przełomy / Książnica Pomorska